O przewożeniach ładunków ponadgabarytowych

Kombajny Transport

Kombajny Transport

Na dzień dzisiejszy istnieje wiele wariantów tradycyjnego przewozu kolejowego, wodnego lub lotniczego. Ale dla wielu organizacji przewożenie ładunków o nietypowych rozmiarach jest poważnym problemem ze względu na szereg zakazów i ograniczeń, ustawianych przez prawo. Jeśli do przewozu ponadgabarytu jego rozmiary przekraczają nawet jeden ustalony w kraju limit, taki jak waga, wysokość, szerokość lub długość wymagane są szczególne warunki i niekonwencjonalne podejście do wysyłki takiego ładunku.

Do przewożenia ciężkiej drogowej, rolniczej lub budowlanej techniki, wielkogabarytowych zbiorników, produkcyjnie niepodzielnego ponadgabarytowego ładunku o nietypowych wymiarach czy o dużej wadze potrzebny jest specjalistyczny niskoramowy transport samochodowy.Niskoramowa platforma (niskoramowiec) przy stosunkowo małych rozmiarach jest w stanie wytrzymać ogromne obciążenia w czasie przewożenia ponadgabarytowego, dużego ładunku. Niskoramowe platformy są wyjątkowo oporne, co zapełnia im pełną swobodę poruszania się w transporcie ładunków ponadgabarytowych.

11

Ponton

Firma Trans-Auto-D codziennie udoskonala system transportu ponadgabarytu. Oferujemy naszym klientom cały pakiet usług, w którym, oprócz samej dostawy ładunków ponadgabarytowych, jest ubezpieczenie ładunków w transporcie, prowadzenie takielunki i przeładunku towaru, uzyskanie niezbędnych uprawnień, a także organizacja opieki ładunków ponadgabarytowych.Aby zrealizować przewóz ponadgabarytowego ładunku, należy ustalić i omówić trasy ruchu, zwracając uwagę na to, po jakim drogam zostanie dokonany przewóz ponadgabarytowego ładunku. Przy tym rozpatrywane są takie kwestie jak data i czas, warunki atmosferyczne, obecność mostów i niektóre inne czynniki, zakłócające transport ponadgabarytowego ładunku.

W przypadku występowania czynników niekorzystnych dla przewozu ładunków, trzeba przemyśleć i przedyskutować inną trasę. Konieczne jest uzyskanie zawiadomienia o potwierdzeniu używanej trasy i rodzaju transportu w formie pisemnej.Wymagane są także określone dokumenty. W szczególności, takie dokumenty powinny charakteryzować właściwości ładunku, a także jego wymiary i różne inne opcje.

przewóz

Po pracy z dokumentacją i uzyskaniu uprawnień, rozpoczyna się mocowanie ładunku na pojeździe. Ważnym momentem podczas blokady ponadgabarytu jest uwzględnienie zasad bezpieczeństwa. Tę pracę w większości przypadków bierze na siebie organizacja z przewozów, z nielicznymi wyjątkami, kiedy to się odbywa na odpowiedzialność klienta.Warunkiem koniecznym do procesu transportu ładunków ponadgabarytowych uważa się ich efektywna obróbka. Proces ten jest dość pracochłonny, a jego realizacja jest wykonalna tylko dla firmy z nienagannym wyposażeniem technicznym i wysoko wykwalifikowanym przygotowaniem kadrów.

W firmie Trans-Auto-D pracują wysoko wykwalifikowani specjaliści, posiadający ogromne doświadczenie w zakresie przewozów, którzy szybko i bezpiecznie zrealizują przewóz maszyn i innych ładunków ponadgabarytowych w dowolne miejsce naszego kraju. Ponadto mogą państwo liczyć na wsparcie ze strony naszych pracowników, jak również profesjonalne doradztwo w sprawach dotyczących transportu konstrukcji i ładunków ponadgabarytowych.